Home » Sport

CM 2010: Selecţionerul SUA regretă golul primit în startul meciului

27 June 2010 No Comment
Share

Selecţionerul naţionalei de fotbal a SUA, Bob Bradley, regretă golul primit rapid în meciul cu Ghana (1-2 după prelungiri) din optimile de finală ale Cupei Mondiale, informează AFP, citată de Agerpres. ‘Din nou am primit gol repede… Când am egalat însă, am avut ocazii să ucidem meciul, dintre care una foarte clară.

Am stat bine din punct de vedere fizic, însă când iei repede gol, cheltuieşti multă energie. Ne-am complicat viaţa. Ştim că avem o problemă cu începuturile de meci… Am plătit preţul pentru o minge pierdută. Ştim acest lucru, dar asta nu schimbă mare lucru. E sigur că trebuie să ne îmbunătăţim jocul la acest capitol’, a afirmat Bradley.

‘Am arătat calitate în faza grupelor. Ni se părea că avem ce ne trebuie ca să ne testăm în continuare la cel mai înalt nivel, însă ne-a lipsit ceva. Centrările noastre au fost mai puţin bune decât ar fi trebuit. Anul trecut am jucat bine la Cupa Confederaţiilor, acum am depăşit faza grupelor. În această seară sunt însă dezamăgit. Tot ce putem face este să ne facem autocritica şi să muncim în continuare’, a mai spus tehnicianul.

În opinia lui Bradley, Ghana este ‘o echipă talentată’, ‘foarte bine aşezată în teren’ de antrenorul Milovan Rajevac, şi capabilă să învingă Uruguayul în sferturi de finală.